www.sinerjipro.net

SinerjiProWide

Azerbaycanlı şair, politikacı, Vatandaş Dayanışması Partisi Başkanı Sabir Rüstemhanlı, Rusya’da gündeme gelen İslam’ın ve Türklüğün merkezi Tataristan Özerk Cumhuriyeti’ni iptal etme çağrısını Yeni Çağ Haber‘e değerlendirdi.

“RUSYA’NIN ZARARINA OLUR”

“Bu girişim, bu çağrı, Tataristan’ı haritadan silme planı çok anlamsız. Bu teklifi dile getirenler, Rusya’nın hangi sonuçlarla karşılabileceğini akıllarının ucundan bile geçiremezler. Bunu söyleyenler şunu anlamak zorunda: Eğer böyle bir adım atılırsa, Tataristan ayaklanır ve Rusya çöker. Yani bu çağrının gerçekleşmesi öncelikle Rusya’nın zararına olur.”

NE OLMUŞTU?

Eski Başbakan Yardımcısı Aleksey Kudrin, geçen hafta yaptığı bir açıklamada Tataristan’ın başkenti Kazan’ın ülke bünyesinden çıkarılmasını ve Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin tamamen iptal edilmesi gerektiğini söylemişti.

Konuyla ilgili kapsamlı bilgi edinmek için tıklayınız…

Yenicag.Info - www.yenicag.info

Tarih:
Okunma sayı: 283
Sesli okut:
Paylaş:

× Haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Ne düşünüyorsun?
Haberleri Takip Edin
İlgili Haberler

    Reklam

    Reklam

    "Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini her sabah e-postanızdan takip etmek için YeniÇağ Haber bültene üye olun."