www.sinerjipro.net

SinerjiProWide

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlen İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Müslüman ülkelerin G20’ye benzer bir platform oluşturmayı önerdi.

Nazarbayev, “İslam dünyasında bilimsel ve ekonominin gelişmesi için G20’ye benzer, resmi olmayan bir forum oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. İİT’nin önde gelen 15 üyesi G20’ye benzer bir platform kurabilir” diye konuştu.

Bilim ve teknolojiyi geliştirmenin çok önemli bir yön olduğunu belirten Nazabayev, İslam dünyasının Batı ülkeleriyle yakınlaşmasına yardım edecek sürekli forum ve toplantıların yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Kazak lider, “Batı ülkeleriyle işbirliğimizi geliştirmeliyiz. Bu sayede tüm İslam dünyası da gelişecek” ifadelerini kullandı.

Yenicag.Info - www.yenicag.info

Tarih:
Okunma sayı: 1361
Sesli okut:
Kategoriler:
Paylaş:

× Haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Ne düşünüyorsun?
Haberleri Takip Edin
İlgili Haberler

    Reklam

    Reklam

    "Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini her sabah e-postanızdan takip etmek için YeniÇağ Haber bültene üye olun."